Categoriesمراقبت از مو

درمان خشکی مو به کمک ماسک موهای طبیعی

ماسک موهای طبیعی دارای مزایای زیادی هستند و برخی از این ماسک‌ها باعث تقویت و درخشش موها می‌شوند. بنابراین اگر شما تمایل دارید برای درمان خشکی مو از روشی بدون آسیب و کم‌هزینه استفاده کنید بد نیست خودتان ماسک موی گیاهی مناسب برای موی خشک بسازیدماسک موی ماست و روغن نارگیل

ماست از انواع مواد طبیعی است که در ساخت اغلب ماسک موهای طبیعی از آن استفاده می‌شود زیرا رطوبت کافی را به موها می‌رساند. روغن نارگیل نیز باعث مرطوب کردن قسمت داخلی مو می‌شود و از آسیب دیدن موها جلوگیری می‌کند.

برای تهیه ماسک موی ماست و روغن نارگیل، یک فنجان ماست را با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل درون ظرفی مناسب به‌خوبی ترکیب کنید سپس مخلوط این ماسک موی طبیعی را به پوست سر و موهایتان بمالید و موها را به کمک کلاه پلاستیکی بپوشانید و بعد از گذشت ۲۰ دقیقه موهایتان را به کمک آب ولرم شست‌وشو دهید.

ماسک موی عسل و موز

عسل حاوی مواد نرم‌کننده و مرطوب‌کننده برای موها است. موز نیز باعث می‌شود تا موها مرطوب شوند و درخشندگی موها را نیز بیشتر می‌کند. ازاین‌رو بهتر است از ترکیب این دو ماه طبیعی برای درمان خشکی مو استفاده کنید.

 • یک موز را به‌صورت پوره درآورید.
 • درون ظرفی مناسب پوره موز و یک قاشق غذاخوری عسل را با یکدیگر ترکیب کنید.
 • مخلوط ماسک مو را روی پوست سر و موها بمالید.
 • موهایتان را بپوشانید و به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید.
 • بعد از مدت زمان ذکر شده موها را به کمک نرم‌کننده مناسب و آب بشویید.
 • سرکه سیب

اگر پوست سر شما چرب است و موهایی خشک دارید، بهتر است برای شستشوی موها از سرکه سیب استفاده کنید. برای این منظور یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک فنجان آب ترکیب کنید. سپس این محلول را درون بطری مناسب بریزید و بطری را به‌خوبی تکان دهید. محلول سرکه سیب را روی همه قسمت‌های مو بریزید و به مدت ۳ دقیقه صبر کنید و سپس موهایتان را آبکشی کنید.

خمیر میوه آووکادو

آووکادو حاوی مقدار زیادی از ویتامین‌های A و E و مواد معدنی و چربی‌های اشباع است که همه این مواد باعث رساندن رطوبت به موها و تقویت مو می‌شوند. درنتیجه استفاده از ماسک موی گیاهی آووکادو برای درمان خشکی مو مؤثر است. نحوه استفاده از ماسک موی آووکادو برای رفع خشکی مو را در ادامه بخوانید.

پوست آووکادو را بگیرید. سپس آووکادو را به شکل پوره درآورید و یک عدد تخم‌مرغ را به پوره میوه آووکادو اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا به‌خوبی با یکدیگر ترکیب شوند. توجه داشته باشید که مخلوط ماسک مو را باید روی موهای خیس شده به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید و بعد موهایتان را چند بار بشویید تا مخلوط ماسک مو از روی موها به خوبی پاک شود.

ماسک موی طبیعی موز

موز حاوی مقدار قابل‌توجهی پتاسیم و رطوبت است به همین دلیل برای درمان خشکی مو و تقویت موها می‌توانید از آن استفاده کنید. یک موز را به‌صورت پوره درآورید سپس پوره موز را روی ریشه موها و کل موها بمالید و به مدت ۶۰ دقیقه صبر کنید و بعد موهایتان را با آب ولرم شست‌وشو دهید.

ماسک موی طبیعی آب‌رسان

اگر موهای شما براثر استفاده طولانی‌مدت از محصولات شیمیایی مراقبت از مو خشک شده‌اند می‌توانید به کمک این ماسک مو رطوبت کافی را به موهایتان برسانید.

درون ظرفی مناسب یک عدد تخم‌مرغ را با یک قاشق غذاخوری سرکه سیب و یک قاشق چای‌خوری عسل مخلوط کنید، سپس موهایتان را به این ماسک مو به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه آغشته کنید. سپس موها را به خوبی شست‌و‌شو کنید.

ماسک موی زرده تخم‌مرغ

ابتدا زرده و سفیده ۲ عدد تخم‌مرغ را از یکدیگر جدا کنید. زرده‌ها را درون ظرفی مناسب بریزید و آن‌ها را هم بزنید. همه قسمت‌های موی خود را به زرده تخم‌مرغ آغشته کنید و بعد از گذشت ۲۰ دقیقه موهایتان را به کمک شامپو و آب ولرم بشویید.

ماسک مو برای درمان خشکی مو با روغن‌های طبیعی

۳ قاشق غذاخوری روغن آووکادو و ۳ قاشق غذاخوری روغن‌زیتون و ۳ قاشق غذاخوری روغن آفتابگردان را درون ظرف در داری بریزید سپس ترکیب روغن‌ها را درون ظرف حاوی آب جوش به مدت چند دقیقه قرار دهید تا روغن‌های کمی گرم شوند. ترکیب روغن‌های گرم شده را روی موهایتان بمالید و بعد از گذشت ۲ دقیقه موها را با شامپو و آب ولرم بشویید.

ماسک موی روغن کرچک برای درمان خشکی مو

این ماسک مو را می‌توانید به دو روش زیر تهیه کنید:

روش اول:

۸ قاشق مرباخوری روغن کرچک گرم شده را با ۸ حبه سیر له‌شده درون ظرف درب داری بریزید، سپس این مواد را با یکدیگر ترکیب کنید و درب ظرف را ببندید و اجازه دهید تا مخلوط روغن به مدت ۲۴ ساعت در دمای اتاق بماند. بعد از مدت زمان ذکر شده ماسک مو را از صافی عبور دهید و موها و پوست سر را به این ماسک موی طبیعی آغشته کنید و به کمک کلاه پلاستیکی موهایتان را به‌خوبی بپوشانید و بعد از گذشت ۶۰ دقیقه موهایتان را با شامپو و آب ولرم بشویید.

روش دوم:

یک قاشق غذاخوری روغن کرچک و یک عدد زرده تخم‌مرغ و ۲/۱ قاشق غذاخوری روغن‌زیتون را درون ظرفی مناسب با یکدیگر ترکیب کنید سپس مخلوط ماسک مو را روی همه قسمت‌های مو بمالید و بعد از گذشت یک ساعت موهایتان بشویید.

استفاده از انواع روغن‌های طبیعی و گرم

روغن‌های گرم به روغن‌هایی گفته می‌شود که با قرار دادن آن‌ها روی پوست، شما احساس گرما یا حرارت می‌کنید. توجه داشته باشید که قبل از استفاده از روغن‌های طبیعی برای درمان خشکی مو باید آن‌ها را گرم کنید.

 • روغن نارگیل
 • روغن بادام
 • روغن ذرت
 • روغن جوجوبا
 • روغن کرچک

همه روغن‌های ذکر شده سرشار از آنتی‌اکسیدان و ویتامین E هستند و باعث رطوبت‌رسانی به موها می‌شوند و درنتیجه خشکی و وز بودن موها را از بین می‌برند.

– حدود یک دوم پیمانه از روغن را گرم کنید. توجه داشته باشید که روغن نباید به دمای جوش برسد.

– همه قسمت‌های مو را به روغن گرم شده آغشته کنید و به مدت چند دقیقه موها را به‌آرامی ماساژ دهید.

– موهایتان را به کمک حوله‌ای بپوشانید و بعد از گذشت ۳۵ تا ۴۵ دقیقه موهایتان را بشویید. می‌توانید ترکیب روغن‌ها را به مدت یک شب روی موها و پوست سر خود نگه دارید.

رفع خشکی مو با سس مایونز

موهایتان را به کمک آب گرم مقداری مرطوب کنید سپس یک لایه ضخیم از سس مایونز را روی موهایتان بمالید و موها و پوست سر را به‌آرامی ماساژ دهید. به کمک کلاه پلاستیکی سرتان را بپوشانید و به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه صبر کنید و بعد از مدت زمان ذکر شده موها را با شامپو و آب ولرم بشویید.

ژلاتین

ژلاتین باعث رساندن رطوبت به موها می‌شود و علاوه بر این موها را صاف و براق می‌کند.

یک پیمانه آب گرم را به همراه یک قاشق غذاخوری ژلاتین درون ظرفی مناسب بریزید سپس ژلاتین را درون آب حل کنید و ترکیب به‌دست‌آمده را به مدت ۵ دقیقه در مکانی مناسب قرار دهید. سپس یک قاشق چای‌خوری سرکه سیب و ۶ قطره از یک روغن عصاره‌ای مانند روغن رزماری و مریم‌گلی و روغن اسطوخودوس و… را به مخلوط مواد ماسک اضافه کنید و مواد را هم بزنید. ماسک مو را روی موهای تمیزتان قرار دهید و بعد از گذشت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه موها را به خوبی بشویید.

ماسک موی روغن‌زیتون و تخم‌مرغ

 • درون ظرفی مناسب سه عدد تخم‌مرغ را با یکدیگر ترکیب نمایید.
 • تخم‌مرغ‌ها را هم بزنید و به آن‌ها دو قاشق غذاخوری روغن‌زیتون و یک قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید.
 • ترکیب ماسک مو را روی موها و پوست سرتان قرار دهید.
 • موها را به کمک کلاه پلاستیکی بپوشانید و به مدت نیم ساعت صبر کنید.
 • موهایتان را با آب ولرم و شامپو به‌خوبی بشویید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *