Categoriesنکات زیبایی

مراقبت‌های بعد از دکلره کردن موها شامل چه مواردی می‌شود؟

مراقبت‌های بعد از دکلره کردن موها شامل چه مواردی می‌شود؟

دکلره کردن مو به‌عنوان یکی از روش‌های موجود برای بهتر رنگ کردن موها در آرایشگاه‌ها استفاده می‌شود. این روش می‌تواند دارای مزیت‌های فراوان و معایب بسیاری باشد، این موضوع کاملاً بسته به مراقبت‌های بعد از دکلره کردن مو دارد که شما آن‌ها را انجام خواهید داد. دکلره کردن مو یکی از روش‌های زیبایی است که افراد برای بیشتر شدن جلوه موی خود و دادن تنوع به رنگ مو از آن استفاده می‌کنند. گاهی مراقبت از موهای دکلره شده می‌تواند تنها با خرید و استفاده از یک شامپو مناسب صورت پذیرد و گاهی این موضوع به‌تنهایی برای مراقبت از مو، در این شرایط کافی نیست.

قبل از انجام دکلره مو به چه مواردی باید دقت کرد؟

بسیاری بر این باورند که تنها مراقبت‌های بعد از دکلره کردن مو می‌تواند از آسیب واردشده به موها جلوگیری کند، این در حالی است که قبل از انجام دکلره نیز باید به سلامت موهای خود رسیدگی کنید. بهتر قبل از انجام دکلره، به دلیل حساسیت‌های احتمالی به مواد شیمیایی که منجر به مشکلات پوستی خواهد شد با آرایشگر خود مشورت کنید.

آیا دکلره کردن مو می‌تواند به مو آسیب بزند؟

در صورت استفاده زیاد از مواد شیمیایی و پودر دکلره بی‌کیفیت، به دلیل وجود آمونیوم زیاد در این محصول و مدت زمان زیادی که بر روی سر شما باقی خواهد ماند، باعث از بین رفتن پروتئین‌های مهم مو شده و درنهایت منجر به آسیب و خشکی مو می‌شود. پودر دکلره و اکسیدان مورداستفاده برای ترکیب با آن، می‌تواند در کیفیت عملکرد و میزان آسیب به مو مؤثر باشد.
در نظر داشته باشید بعد از دکلره کردن مو نیز باید از شامپوهای مناسب مانند شامپو بدون سولفات استفاده کنید تا احتمال آسیب بعد از دکلره کردن مو به حداقل برسد. در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

دکلره کردن مو چگونه صورت می‌گیرد؟

آرایشگران می‌توانند، با توجه به خدمات متفاوت (مش، هایلایت و…)، نوع مو و میزان بازکنندگی رنگ در مو، از مواد دکلره مختلفی که دوز رنگ‌بری ضعیف تا قوی‌تری را دارا هستند؛ استفاده کنند. پودر دکلره آبی و سفید از انواع پودرهای موجود در بازار است که در برندهای متنوعی می‌توانیم آن‌ها را خریداری کنیم. زمانی که پودر دکلره با اکسیدان درصد مناسب ترکیب می‌گردد، واکنش‌های صورت گرفته در این محلول باعث از بین برندگی رنگ‌دانه‌های موجود در ساقه مو خواهد شد، به همین دلیل رنگ بعدی که شما بر روی موهایتان قرار می‌دهید جایگزین فولیکول‌های از بین رفته خواهد شد و موها رنگ جدیدی به خود خواهند گرفت.

چه زمانی به دکلره کردن مو نیازمندیم؟

برای انواع آرایش مو مثل هایلایت، انواع آمبره، انواع مش‌های لایه‌ای و تکه‌ای، مش با آلومینیوم و حتی برای رنگ کردن موها نیز می‌توانید از دکلره استفاده کنید، در این حالت موهای شما ممکن است کمی از قبل شکننده‌تر و خشک‌تر شود. برای رفع این شکنندگی و خشکی مو شما باید مراقبت‌های مهم و اصولی را در پیش بگیرید چراکه زیبایی موهای شما بعد از دکلره کردن مو درگرو این موارد خواهد بود.

مراقبت‌های بعد از دکلره کردن مو شامل چه مواردی می‌شود؟

بعد از دکلره مو باید به موارد زیر دقت کنید تا زیبایی موهای شما ماندگارتر باشد و درنهایت زیبایی شما را دوچندان کند.

  1. استفاده از شانه‌های دندانه بزرگ و فاصله‌دار برای موهای دکلره شده از آسیب دیدن بیش از اندازه به موهای خشک کمک خواهد کرد.
  2. شامپوهای مخصوص موهای رنگ‌شده، دارای فرمولاسیونی هستند که نرمی و رطوبت ازدست‌رفته را به‌مرورزمان به موی شما بازخواهند گرداند و باعث‌ترمیم آن‌ها خواهد شد.
  3. خوردن ویتامین‌های مهم و مفید مانند آهن، روی، زینک و منیزیم می‌تواند درصددترمیم آسیب‌های وارده ناشی از دکلره کردن مو به شما یاری برسانند.
  4. استفاده از شامپوهای غیر شیمیایی که موها را ترمیم نموده و از آسیب به ساقه مو جلوگیری می‌کند.
  5. استفاده از آب‌رسان‌های قوی و انواع ماسک موهایی که مناسب موی شما هستند، می‌تواند موهای ابریشمی را به شما هدیه کند.
  6. شامپو بدون سولفات می‌تواند از اسیدی شدن بیش‌ازاندازه موی شما جلوگیری کند و مانع ایجاد حساسیت بر پوست و موی شما شود.
  7. استفاده از شامپو مخصوص موهای دکلره شده مناسب می‌تواند از کدر شدن مو بعد از دکلره جلوگیری کرده و موهای شما را براق و خوشحالت کند.
  8. بعد از دکلره کردن موی خود در نظر داشته باشید که بعد از حمام، زمانی که موهای شما خیس خواهد بود از شانه استفاده نکنید در زمان خیس بودن موها می‌توانند، شکننده‌تر و آسیب‌پذیرتر باشند.

شامپوی گیاهی میراکل بیونیج مخصوص موهای رنگ، هایلایت یا کراتین شده از محصولات باکیفیت برند بیونیج و دارای فرمولاسیون مورد تأیید نئوویکس فرانسه است و شما می‌توانید با استفاده از این محصول سلامت موی خود را بعد از رنگ و دکلره کردن مو تضمین نمایید.
با توجه به مواردی که بیان کردیم می‌توانید با راهکارهای فوق از موهای خود حفاظت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *