Categoriesمراقبت از مو

خرید شامپو و اطلاع از میزان مصرف آن

خرید شامپو و اطلاع از میزان مصرف آن

پوست سر همه چربی تولید می‌کند، اما این روغن‌ها (که به آن چربی گفته می‌شود) وقتی موهای نازک دارید سریع‌تر به ساقه مو می‌روند و این ظاهر چرب را زودتر به آن می‌بخشد. ماریان ماکردس سنا، متخصص پوست در بیمارستان عمومی ماساچوست، به SELF می‌گوید: اگر پوست سرتان چرب است اما نمی‌خواهید روزانه شامپو بزنید، حتی اگر پوسته کف سر ندارید، خرید شامپو ضد شوره را پیشنهاد می‌کنیم.

شاید پس از خرید شامپو، نحوه مصرف و تعداد دفعات استفاده از آن برایتان سؤال باشد. در این مقاله از بیونیج مگ درمورد زمان استفاده از شامپو برای انواع مو صحبت می‌کنیم.

زمان شست‌وشو برای انواع مو، متفاوت است

در مورد شستن موها هیچ روش یکسانی برای همه وجود ندارد. برخی از خانم‌ها می‌توانند یک هفته یا بیشتر موهای خود را نشورند، درحالی‌که برخی دیگر هرروز نیاز به شامپو زدن دارند. در اینجا چند نکته تأییدشده توسط متخصص پوست وجود دارد که به شما کمک می‌کند تعیین کنید که آیا می‌توانید یک روز دیگر در شست و شوی موهایتان تأخیر کنید یا نیاز به شست‌وشو دارید.

اگر موهای نازک یا چربی دارید

ماریان ماکردس سنا معتقد است هر روز یا یک روز در میان موهای خود را بشویید. پوست سر همه چربی تولید می‌کند، اما این روغن‌ها (که به آن چربی گفته می‌شود) در موهای نازک سریع‌تر به ساقه مو می‌رسند و این ظاهر چرب زودتر نمایان می‌شود. سنا می‌گوید: اگر پوست سرتان چرب است اما نمی‌خواهید روزانه شامپو بزنید، حتی اگر پوسته کف سر ندارید، خرید شامپو ضد شوره را پیشنهاد می‌کنیم. شامپوهای ضد شوره چربی را کاهش می‌دهند و چربی کمتر به معنی شستشوی کمتر است.

 

حتماً بخوانید: 5 فایده شامپو بدون سولفات که موهای شما عاشق آن می‌شوند.

اگر موهای متوسط یا خشک دارید

هر دو تا سه روز یک‌بار بشویید. فراتر از این، می‌توانید موهای خود را با استفاده از روغن‌های طبیعی، براق و سالم نگه‌دارید. سنا می‌گوید: “سبوم باعث استحکام و انعطاف‌پذیری موها می‌شود و باعث می‌شود موهای خشک کمتر در معرض شکستگی قرار گیرند.” اگر نمی‌خواهید به مدت طولانی موهایتان بدون شستشو باشد، شامپوی بدون سولفات را امتحان کنید که برای موهای شما ملایم‌تر است. همچنین می‌توانید موهای خود را سریع با آب بشویید و نرم‌کننده را به انتهای آن بمالید.

اگر موهای ضخیم یا فر دارید

یک یا دو بار در هفته بشویید. چربی‌هایی که پوست سر تولید می‌کند، مدت‌زمان بیشتری طول می‌کشد تا به موهای بسیار ضخیم یا فر برسد، بنابراین چربی آن چندان محسوس نخواهد بود. مزیت: این چربی‌های اضافی می‌توانند به کم شدن موخوره کمک کرده و ظاهر صاف‌تری به موهای زبر بدهند. اما فاصله شستشوها زیاد طول نکشد؛ چربی اضافه می‌تواند به همان اندازه کمبود آن، بد باشد. Senna می‌گوید: چربی اضافی می‌تواند فولیکول‌های مو را مسدود کرده و پوست سر را بیشتر مستعد عفونت کند.

نکته مهم: سبک زندگی شما نیز اهمیت دارد

اگر زیاد ورزش می‌کنید و تعریق شما زیاد است، ممکن است بخواهید موهای خود را بدون در نظر گرفتن نوع آن، بیشتر بشویید. همین امر در مورد افرادی که از محصولات زیادی استفاده می‌کنند یا در مناطق بسیار آلوده زندگی می‌کنند صادق است. از طرف دیگر اگر می‌خواهید زمان شستشوی خود را یک یا دو روز دیگر افزایش دهید، خرید شامپو خشک را پیشنهاد می‌کنیم. مطمئن شوید که آن را روی ریشه‌ها می‌مالید تا چربی اضافی را جذب کند و مراقب باشید به انتهای آن نخورد؛ شامپو خشک ممکن است ساقه موهایتان را بی‌حال نشان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.